Webové stránky jsou součástí projektu Active Brain

CESTA Jak připravit dítě na cestu 1. třídou

Jak vypadá pohodová cesta 1. třídou?

Co je důležité poslední dny prázdnin a první týdny ve škole?

Jedu tramvají, docela klidná cesta a najednou mi do uší zazní:

„Proč si to v tom batohu neporovnáš? Podívej, jak ti ta lahev trčí z kapsy! … To už máš dávno vědět, jak si to naskládat. Za chvíli začne škola a aktovku si budeš chystat sama. Však uvidíš, ve škole to není jen tak! Tam musíš mít věci urovnané.“

Myslela jsem si, že jsem se přesunula o 30 let zpět 🙁  Strašit dcerku školou!!? Nechtěla jsem věřit vlastním uším. Je pár dní před koncem prázdnin a holčička 1.9. půjde do školy rovnou se strachem.

Strašení dětí školou přináší velké psychické problémy, děti nemohou spát, jsou úzkostné a nabalují se k tomu další problémy. Je to cesta ke ztroskotanému a nešťastnému dítěti.

Určitě mi dáte za pravdu, že je lepší jít na to z druhé strany. Udělat ze školy prostor pohody, bezpečí, kde čekají kamarádi a milá paní učitelka.

Jak děti provést končícími prázdniny a jak vykročit na cestu školní docházky? 3 tipy si může poslechnout v krátkém videu.

Jak se připravit na cestu první třídou?

cesta do první třídy

Vím, že emoce jsou na sklonku prázdnin velice rozjitřené a celá rodina se „chystá“ na první školní den. Myslím si však, že naši pozornost si zaslouží celý školní rok.

Děti potřebují naši podporu, péči, zájem, čas a zázemí, které jim umožní zvládat vše, co ve škole prožívají.

To, jak to my, dospělí, zvládneme, závisí na mnoha aspektech. Například na tom, jak zvládáme své emoce, míru stresu, který nám často stoupá kvůli práci a množství povinností kolem rodiny. Často k tomu také rodiče uvádějí, že nemají „nervy“ na to, aby se s dětmi učili, vysvětlovali jim látku, protože neví jak na to.

Chcete být mezi těmi, kdo ví, jak si hrát a zároveň procvičit učivo ze školy?

Rádi byste uvítali průvodce, který s Vámi a dětmi projde školní rok krok za krokem?

Toužíte po video úkázkách výukových her, které děti baví?

…. V tom případě zavítejte do on-line kurzu Abeceda prvňáka, který toto všechno (… a nejen to) v sobě ukrývá. Vše pod jednou střechou, včetně pracovních listů a praktických komentářů čeká právě na Vás 🙂

Abeceda prvňáka, první třídaNeváhejte a podívejte se, co je pro Vás připravené,

a jak Vám může být on-line kurz Abeceda prvňáka prospěšný.

A pokud s čímkoliv potřebujete pomoci, tak nám můžete napsat na e-mail poradna@activebrain.cz. Neváhejte a přivítejte doma pohodu i ve dnech školního roku

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů