Webové stránky jsou součástí projektu Active Brain

JAK MÁM ZAHODIT PÍSANKU?

 Jé, to je příjemné …

Znáte to, otevřete písanku a vidíte, že máte opět procvičovat napojování písmenek. Venku je krásně a děti jsou hlavou ještě více venku než u procvičování učiva. Nabýváte jistoty, že by nejraději písanku zahodily a šly si zaskotačit.

Jak na hravé psaní? 

Nechali jste někdy psát děti do pěny?  Ne, tak vyzkoušejte písmenka v pěně. Je to něco úžasného!

Co budete potřebovat?

  • stůl nebo velký tác ven na trávník
  • misku s vodou
  • houbičku
  • hadřík
  • štětičku na uši
  • koupelovou pěnu nebo šampon, mycí gel
  • … 2 ruce a volitelně kočku 🙂

 

Takže hurá na to! Aktivita s pěnou 100% oživí domácí přípravu.

A co dětem přinese? Probudí jejich smysly a navodí pohodu. Pokud zvolíte teplou nebo vlažnou vodu, umocní to pocity uvolnění. Prsty i dlaně od pěny krásně klouzají po stole. Když v této chvíli necháte děti psát písmenka, tiskací nebo psací, tak to nebudou vnímat jako úkol.

…. A když je jim u toho dobře na duši, tak je vyhráno. Děti, a my, rodiče, potřebují u úkolů pohodu. Přeji Vám, ať si to užijete. Hříčku můžete vyzkoušet i bez kočky v domácnosti :-))

Až si užijí radosti ze hry, vezměte je k domácím úkolům a uvidíte, že  dítě, plné pohody se učí a píše zcela jinak. A právě toto je tipy, co udělat před psaním domácího úkolu.

Uvolnit ruce i atmosféru, aby se Vám učilo radostněji.

 

Ukázková lekce ZDARMA

U nás najdete nejen školácké a předškolácké aktivity, ale také možnost vzdělávat se a naučit se rozumět svým dětem. Naše zkušenosti objevíte také na stránkách Institutu praktické pedagogiky.

Těšíme se na Vás a jsme tady i pro Vaše dotazy na poradna@activebrain.cz

Ludmila Leinweberová
Je speciální pedagog a specialistka na fungování lidského mozku. Zabývá se vlivem mozku na zlepšení školních výkonů i vyrovnanějšího chování. Je trenér paměti, nalézá často nečekané cesty a způsoby pro její zlepšení. Učí děti i dospělé lépe pochopit sebe samé a stát se odolnějšími vůči stresu.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů