Vyzkoušejte si v klidu domova učení zábavně!

SLABIKY  di  ti  ni  ZVLÁDNU HRAVĚ

Také si někdy říkáte, jak rozlišit měkké a tvrdé slabiky, aby děti při diktátech nedělaly chyby? Určitě stojí za to, vytvořit si jednoduché pomůcky, abyste při opakování využili více smyslů. Také aktivní pohyb nebo slabiky na cedulkách jsou zábavnější, než pouhé čtení v čítance a díky prožitku si děti snáze učivo zapamatují.

UŽ JE MI JASNÉ, CO JSOU DESÍTKY A JEDNOTKY

Co dělat, když je počítání složitější a složitější a najednou se objeví desítky? Je ověřeno, že se děti rychleji učí, když si číslo mohou spojit s konkrétními předměty. Díky pomůckám si tak udělají přesnou představu i o pojmu desítky a jednotky. Pomoci jim můžete např. tím, že spojíte 10 lego kostiček do jednoho komínku 🙂

PROCVIČUJI PAMĚŤ KAŽDÝ DEN 🙂

Říkáte  si, že trénink pozornosti je náročná aktivita? Ne, ne, není tomu tak! Každý den stačí chvilka a hned se dětem bude v učení lépe dařit. Dnes pro Vás máme hru, kterou můžete hrát kdekoliv a s čímkoliv. Je propojená i s rozvojem prostorové orientace, tak neváhejte a podívejte se, jak  na to. Když se umíte soustředit, tak si budete i více pamatovat.

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

PRAKTICKÁ CVIČENÍ

Pro nácvik správného úchopu jsou nejdůležitější praktická cvičení. Stáhněte si pracovní list, připravte si pastelky a dejte se do zábavného úkolu. Kontrolujte, zda dítě drží tužku jen zlehka.

Soubory ke stažení

Sledujete ŠKOLÁK TV?

Na YouTube kanálu ŠKOLÁK TV pro vás pravidelně zveřejňujeme praktické rady a návody, jak vašim dětem zpříjemnit a zjednodušit školní docházku. Děláme to proto, aby učení a škola nebyla tou nudnou činností, jakou si ji pamatují mnozí z vás.

Nezapomeňte se přihlásit k odběru videí!