Webové stránky jsou součástí projektu Active Brain

O NÁS

Naše pracoviště je akreditované MŠMT.

Kdo jsme MY?

Mámy a učitelky, hravost a odbornost nás provází po mnoho let. Pssst, už více než 25 let učíme. To je už celé čtvrtstoletí s dětmi. Dobře známe rodičovské strasti a také dětské slzy, když jim učení nejde, tak jak by chtěly. V poradně se dozvíme kolik neštěstí je, když dítě má nejhorší písanku a při čtení nenajde kde má začít. A ještě počítání! Bez prstů i na prstech a stále to nejde? Tak přesně takové a obdobné situace řešíme neustále. A proč si osvědčená řešení a tipy nechávat pro sebe? Rozhodli jsme se, že Vám je předáme v kurzu.

Mnoho let spolu vedeme pedagogickou poradnu a pořádáme praktické workshopy. Nasloucháme dětem a vedeme jejich rodiče k radostné péči a výchově!

Mgr. Milada Smutná

Nikdy jsem nechtěla být učitelkou 🙂 Tvrdila jsem, že budu malířkou. A vida! Nakonec se mi tahle povolání podařilo propojit a vzít si z obou to nejlepší. Jako speciální pedagog s mnoha profesními zkušenostmi s autismem a mentálním znevýhodněním jsem nadšená z dnešních možností hledat a nacházet tu nejlepší cestu pro každé jednotlivé dítě. Podporuji v dětech sebedůvěru a radost ze vzdělávání. Neučím v "klasické" škole, ale v rámci pedagogické poradny a praktických workshopů otevírám dveře k poznání dětem, rodičům, učitelům i studentům. A malování? Netvořím sice štětcem na velká plátna, ale věnuji se tvořivým výtvarným činnostem s dětmi, které jim pomáhají například uvolnit ruku pro správné psaní nebo si rychleji a snadněji osvojit základy čtení či počítání.

Mgr. Ludmila Leinweberová

Jsem nejen speciální pedagog, ale dobře rozumím i fungování našeho mozku a jeho vlivu na lepší školní výkony i vyrovnanější chování. Jsem trenér paměti, ovládám různé pomůcky pro zvýšení paměťové kapacity. Umím nalézat i nečekané cesty a způsoby. Učím děti i dospělé lépe pochopit sebe samé, stát se odolnějšími vůči stresu. Využívám nejnovější české i zahraniční medicínské, psychologické a neurotechnologické trendy pro zvyšování pozornosti a soustředění, například tzv. biofeedback. Tato unikátní metoda pomáhá s koncentrací nejen dětem, ale i dospělým. Dokument, který natočila Česká televize o výsledcích mé práce, zvítězil v kategorii populárně naučných filmů na Zlínském festivalu dokumentárních filmů. Ocenili ho i zahraniční odborníci v oblasti výzkumu mozku.

Chceme Vám předat naše osobní osvědčené návody, jak podporujeme děti, které jsou šťastné a spokojené. Naší péčí prošly stovky dětí, které spolu s rodiči přinesli do učení hravost a pohodu. Je zde to nejlepší, co Vám z naší praxe můžeme předat. 

Zachycujeme přesný proces, jak hravou formou vystavět základy znalostí, které se v první třídě utváří. Předáváme fungující hry na rozvoj pozornosti a aktivity pro předcházení poruchám učení.

Dohromady si krok za krokem projdeme celý školní rok. Provedeme Vás jednotlivými aktivitami tak, aby se i Vaše dítě mohlo učit hrou a nesedělo nad úlohami dvě hodiny.

Nebojte se, že nebudete něčemu rozumět. Vše uvidíte v návodném videu, které je doplněno komentářem tak, abyste si byli jistí. Členění videí do jednotlivých měsíců odpovídá tomu, co se Vaše děti právě učí.

Podívejte se, jak jsou s výsledky spokojeni rodiče.

Chcete vědět více o akreditovaných seminářích pro další vzdělávání pedagogických pracovníků? O jednotlivých programech je více informací zde: