Webové stránky jsou součástí projektu Active Brain

Náušnice místo natáčení

V Abecedě prvňáka je fofr. Videa a materiály pro rodiče se pilně připravují každý den. Vše provází atmosféra tvořivosti, setkávání, společných svačinek i her. Obvykle se s Janičkou vídáme ve čtvrtek, ale tentokrát tomu tak nebylo. Proč? Janička šla k paní doktorce kvůli nastřelení náušniček. Důvod, který přesunul naše setkání na středu, mě vedl k zamyšlení o sdílení, pocitech nejistoty, podpory, bezpečí a lásky.

Každé děvčátko se chce parádit. Přijde ta chvíle, kdy se začne zajímat o střevíčky, máminy šaty a šály, korálky a také náušnice. Janička dostala k sedmým narozeninám od babičky vskutku krásné zlaté náušničky. Skvěly se v malé ozdobné krabičce. A co dál?  Rozhodnutí, že si nechá propíchnout uši se upevnilo při rozbalení tohoto dárečku. Bolí to? Jaké to asi bude? Zvládnu to? S drobným váháním se Janička vydala za paní doktorkou. Tak moc je chtěla nosit, že překonala prvotní strach. A zvládla to na jedničku. Malé štípnutí a několik dnů podpory a péče od maminky.

Události, jako je tato, nám přichází do denního shonu. Je dobré, když se s dětmi pozastavíte, pohovoříte s nimi o tom, co je čeká a poskytnete jim podporu. Budou vědět, že jste s nimi a těšíte se na to, jak to zvládnou. V té chvíli upevňuje vztahy s dětmi a dáváte jim najevo, že i když je čeká nějaká „těžká“ chvilka, tak se na Vás mohou spolehnout.

Prožívají Vaše děti hodně „těžkých“ chvil? Ve škole před tabulí nebo u psaní domácích úkolů? Pokud nevíte, jak na to, nebo jen potřebujete radu, tak se na nás můžete obrátit. Poskytujeme skype konzultace a odpovídáme na Vaše dotazy také na e-mailu milada@activebrain.cz

Přeji Vám krásné vztahy založené na lásce a důvěře.

Ludmila Leinweberová
Je speciální pedagog a specialistka na fungování lidského mozku. Zabývá se vlivem mozku na zlepšení školních výkonů i vyrovnanějšího chování. Je trenér paměti, nalézá často nečekané cesty a způsoby pro její zlepšení. Učí děti i dospělé lépe pochopit sebe samé a stát se odolnějšími vůči stresu.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů