Dopis Janince - hodnocení

Každé dítě i rodina je jiná, toto je inspirace.

Návštěva u nás doma.

 

Na konci malý dáreček - testík o sebevědomí Vašeho dítěte.

Začnu několika otázkami: Jak vidíte Vaše dítě? Víte, co vše dokáže?

Milá Janičko,

chodíš první rok do školy a naučila ses toho hodně.

Seznamuješ se s písmenky, všechny je poznáš a učíš se je spojovat do slov. Čtení tě baví, přečetla jsi sama první knížku. Čtení je pro Tebe složitější, ale je vidět Tvoje snaha a elán. Jsi smutná, když Ti věci nejdou, ale je důležité vytrvat a to Ti jde. Čtení se postupně naučíš a my Ti s tím rádi pomůžeme. Baví nás učit se s Tebou, je to pro nás potěšení.

Počítání je pro Tebe zajímavé, ráda sčítáš věci, které Tě baví a při hře na obchod, jsi skvělá prodavačka. Máme z toho s tatínkem radost. Počítání v pracovním sešitě je někdy složité, to chápu. Malá okýnka nejsou Tvoji kamarádi, ale přesto tam to číslo dokážeš vepsat. Příklady pomocí prstíků vypočítáš a to je prima. Trošku uvolníme ruku v krupici, obtáhneme nějakou jednotažku.

Psaní v písance Tě moc nebaví, ale statečně píšeš dál a učíš se nová písmenka. Co bylo skvělé, že jsi nám napsala vzkaz, Tomíkovi dopis a dědečkovi do nemocnice pohled. Raději máš tiskací písmo, ale věř, že za pár měsíců budeš psát i psacím. Chce to vytrvat a radovat se z každého povedeného písmenka a slova.

Znáš měsíce v roce, víš, kdy má kdo narozeniny a ráda připravuješ různé dárečky. To je moc fajn. Ráda vyšíváš v rámečku a to sluníčko, které jsi vyšila, vypadá hezky. Háčkuješ řetízek a máš ho stráááášně dlouhý 🙂 . Jsi naše kuchařinka, oloupeš brambory, mrkev, nebo petržel, nakrájíš, uděláš sama různé pomazánky a pěkně zdobíš chlebíčky nebo buchty. MŇAM. Staráš se pečlivě o zvířátka - dáváš jim vodu, granulky a venčíš pejska se vším všudy. Jsme rádi, že si nevybíráš jen to nejjednodušší. Umíš bezvadně leštit zrcadla a je to super, protože mi tím ušetříš hodně práce. Děkuji. Vyndáváš věci z myčky bez připomínání, ale trvá to dlouho. Zkus to vždy dokončit a pak dělat něco dalšího. Je dobré, jak o sebe pečuješ, čistíš si zoubky, ale nezapomeň, vlásky musíme vždy také učesat, ne jen dát čelenku 🙂 Trošku by ses mohla zamyslet nad svým psacím stolem. Máš ho ráda, ale stůl slouží k jinému účelu než jen ke shromažďovaní drobností co máš ráda. Použij skříň a krabičky, cizímu by ten stůl připadal spíše neuklizený. Tvůj domeček pro panenky je krásně upravený, vytváříš tam nové předměty a věc kterou máš moc ráda jsi ochotná půjčit kamarádkám. To je dobře - dělit se o věci které máme. Když Ti přijde návštěva, chystáš pití i občerstvení a vytvoříš dobrou pohodu. Věci do školy si připravuješ svědomitě. Pamatuješ si na vymytí láhve na pití, aktovka je hezky čistá, to jsme moc rádi. Oblečení máš ráda pěkné a čisté, ale občas jeho uložení je jiné, než považujeme za dobré. Využívej věšáček. Večer si připravíš oblečení na další den a je bezva, že se na tom společně domluvíme. Ještě Ti musíme říct, že máme radost z Tvé samostatnosti a ochoty pomoci.  Jsme rádi, že Tě máme. 

 

Vaše dítě má jiné klady. Řeší jiné problémy, nezapomeňte, že dopis co se možná rozhodnete psát by měl vyznít laskavě. Neměl by to být nikdy soubor kritiky. Hodně radosti při psaní.

Tip pro Vás:

Jako rodiče bychom měli dětem dodat jistotu, že zvládnou vše, co je čeká. Pokud zvažujete, jak na tom je Vaše dítě se sebevědomím, tak si zde udělejte krátký testík.

Přeji Vám krásné dny a spokojené děti,
které věří ve své schopnosti.

Kurz
pohodové první třídy
Vás čeká!

Dejte dítěti nejlepší základ do života.