Webové stránky jsou součástí projektu Active Brain

Tvrdá realita: Místo žirafy koníko – pes

Ach, ta představivost!

Neumím kreslit

„Maminko, namaluj mi žirafku“, prosila mě Janička. Vzala jsem pastelky a začala kreslit. Náhled slyším: „A to je koníček nebo pejsek? Já jsem chtěla žirafku.“

Je pravdou, že na papíře to vypadalo všelijak. A tak jsem Janičce řekla, že zkusím něco jiného, co by si přála. A teď to přišlo: „Maminko, já chci tančící vílu. “  … No, výsledek tušíte… lehkost a poetika v mojí se v mojí kresbě neobjevila. nebyla.malířka Bára PuletzNo, dar kreslení mi nebyl dán do vínku, jako třeba naší malířce Báře Puletz. Její obrázky mluví a dotváří atmosféru hravosti a krásy v pracovních listech pro děti v kurzu Abeceda prvňáka.

Ukázková lekce ZDARMA

Našla jsem odkaz, který je nádherný – ke stažení desítky jednoduchých postupů, jak co namalovat. Docela mi to šlo. Napište, jak Vám jde malování?

Jak se naučit kreslit

… A ještě jednu důležitou věc. Pokud Vaše děti zápolí s tužkou, pastelkou a nevíte, jak na psaní, tak teď je ten správný čas na nácvik. Hravou formou můžete děti naučit správný úchop, přítlak i směr vedení pastelky. A že nevíte jak? Nejste si jistí, jak to správné držení děti naučit?

Je to JEDNODUCHÉ! Ozvěte se Miladě, ta o grafomotorice a psaní ví všechno a ráda se s Vámi podělí o rady k pohodovému psaní a kreslení.  Tady je kontakt:  milada@activebrain.cz a tel. 735 076 569  🙂

Ludmila Leinweberová
Je speciální pedagog a specialistka na fungování lidského mozku. Zabývá se vlivem mozku na zlepšení školních výkonů i vyrovnanějšího chování. Je trenér paměti, nalézá často nečekané cesty a způsoby pro její zlepšení. Učí děti i dospělé lépe pochopit sebe samé a stát se odolnějšími vůči stresu.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů