Webové stránky jsou součástí projektu Active Brain

Pic! Tady máš nálepku!

JAK PODPOŘIT DĚTSKOU SEBEDŮVĚRU A SEBEVĚDOMÍ

Jak si děti poradí s nálepkami?

Krásný den, včera u bazénu jeden chlapeček prožil „své první září“ – očima jeho maminky. Uvědomila jsem si, jak nálepky ovlivňují život, jak mohou být mocné. Přemítala jsem, jak si možná za 20 let bude chlapeček platit kouče, aby si více věřil, a nebyl v očích rodičů jen ťuldou ….

Není jednoduché, držet vždy naše „dospělácké“ emoce na uzdě, ale síla našich slov a toho, jak se k dětem chováme, jaké vzorce jim předáváme, je obrovská. To, že jsme se stali rodiči je také o tom, že se na své rodičovské cestě učíme. Dětský svět nám otevírá mnoho rovin, ve kterých bychom měli děti podporovat, rozvíjet a pokud to „neumíme“ nebo „nevíme, jak na to“, tak hledejme cesty.

Nezapomeňte na křehkost dětských duší a emocí, kterými nám děti dávají vědět, jak vnímají svět kolem sebe.

Sebevědomí, pocit vlastní hodnoty a sebedůvěra je pro děti nesmírně důležitá.

Víme to, a proto už řadu let organizujeme pro děti akce a tábory, kde je vedeme k poznání sebe sama. Máme vytvořený program, který je zaměřený právě na osobnostní rozvoj. Více informací získáte v tomto odkazu.

… A právě to, jak se chováme, co říkáme, silně působí na naše děti. Řešíme to každý den a tak jsme pro Vás připravili srpnovou Abecedu ŠŤASTNÉHO PRVŇÁKA. Je o tom, co vše a jakým způsobem můžeme u dětí podpořit, jak je vést ke šťastnému nástupu do školy. A také o tom, zda jsme my, rodiče, na školu našich dětí také připraveni ….

Co myslíte? Jak jste na tom? Inspirovat se můžete nejen v srpnové abecedě, ale také v obsáhlém a jedinečném on-line kurzu Abeceda prvňáka. Krok za krokem s Vámi projdeme školní rokem a ukážeme Vám, jak proměnit školní povinnosti v pohodu a radost z učení. Videa a pracovní listy s hravými náměty jsou tady pro Vás! Nahlédněte do ukázkové lekce, ať víte, co se uvnitř ukrývá 🙂

  

Ukázková lekce ZDARMA

… A kdybyste se chtěli na něco kolem školky či školy zeptat, tak jsme tu pro vás na e-mailu poradna@activebrain.cz

🙂

Ludmila Leinweberová
Je speciální pedagog a specialistka na fungování lidského mozku. Zabývá se vlivem mozku na zlepšení školních výkonů i vyrovnanějšího chování. Je trenér paměti, nalézá často nečekané cesty a způsoby pro její zlepšení. Učí děti i dospělé lépe pochopit sebe samé a stát se odolnějšími vůči stresu.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů