Webové stránky jsou součástí projektu Active Brain

Jak na hbité sčítání?

Proč se tak loudáš?

To jen sečteš tady ty dvě čísla, vždyť je to lehké!

 

Dotazů na to, jak zlehka sčítat a co s tím, když si děti neumějí vybavit co se pod číslicí ukrývá, je stále dost a dost. Často se ptáte, jestli děti nemají dyskalkulii a přemýšlíte, kde je „chyba“, ale chci Vám říci, že je dobré vytrvat a nechat tomu chvilku času.

Nezoufejte a vytrvejte u činností, při kterých děti využívají manipulaci s předměty. Jde o tom, aby si děti neustále propojovaly počet konkrétních předmětů s číslicí a setkávaly se s tím co nejčastěji. Předměty, které máte v kuchyni nebo děti v pokojíčku, třiďte na hromádky, k nim dávejte kartičky s číslicí a naopak.

Když uklízíte, tak tvořte příklady pomocí toho, co zrovna máte v ruce – do skříně uklidím 6 ponožek – to jsou 2 červené + 2 modré + 2 zelené. Potom to prstem napište na skřín neviditelným inkoustem (prstem :)) a najednou děti píší  2 + 2 + 2 = 6 . A je u toho i pohoda, že?

Dnes mám ještě jeden tip na procvičování on-line, které je u dětí velmi oblíbené. Vydejte se do světa vesmíru a rovnou u toho příklady na sčítání procvičte.

Hra na procvičení sčítání, která osvěží náladu při opakování. Zde odkaz.

scitani

A pokud na to učení nechcete být sami, tak se spojte s naším průvodcem školním rokem, on-line kurzem Abeceda prvňáka. Ten napoví, jak hravě na učení po celý rok.  A co Vás v Abecedě prvňáka čeká? Na to se můžete podívat v naší ukázkové lekci. Račte vstoupit.

 

Ukázková lekce ZDARMA

A kdyby cokoliv, tak víte, že jsme tu s Vámi na e-mailu: poradna@activebrain.cz nebo také na skypu, kdybyste se chtěli zeptat na věci kolem školy. Krásné dny 🙂

Ještě jsem Vám chtěla říct, že jsme pro Vás nachystali spoustu skvělých materiálů a kurzů na našem novém webu Praktické pedagogiky 🙂 klice-logo-150

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Ludmila Leinweberová
Je speciální pedagog a specialistka na fungování lidského mozku. Zabývá se vlivem mozku na zlepšení školních výkonů i vyrovnanějšího chování. Je trenér paměti, nalézá často nečekané cesty a způsoby pro její zlepšení. Učí děti i dospělé lépe pochopit sebe samé a stát se odolnějšími vůči stresu.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů