Jak na hbité sčítání?

Proč se tak loudáš?

To jen sečteš tady ty dvě čísla, vždyť je to lehké!

 

Dotazů na to, jak zlehka sčítat a co s tím, když si děti neumějí vybavit co se pod číslicí ukrývá, je stále dost a dost. Často se ptáte, jestli děti nemají dyskalkulii a přemýšlíte, kde je „chyba“, ale chci Vám říci, že je dobré vytrvat a nechat tomu chvilku času.

Nezoufejte a vytrvejte u činností, při kterých děti využívají manipulaci s předměty. Jde o tom, aby si děti neustále propojovaly počet konkrétních předmětů s číslicí a setkávaly se s tím co nejčastěji. Předměty, které máte v kuchyni nebo děti v pokojíčku, třiďte na hromádky, k nim dávejte kartičky s číslicí a naopak.

Když uklízíte, tak tvořte příklady pomocí toho, co zrovna máte v ruce – do skříně uklidím 6 ponožek – to jsou 2 červené + 2 modré + 2 zelené. Potom to prstem napište na skřín neviditelným inkoustem (prstem :)) a najednou děti píší  2 + 2 + 2 = 6 . A je u toho i pohoda, že?

Dnes mám ještě jeden tip na procvičování on-line, které je u dětí velmi oblíbené. Vydejte se do světa vesmíru a rovnou u toho příklady na sčítání procvičte.

Hra na procvičení sčítání, která osvěží náladu při opakování. Zde odkaz.

scitani

A pokud na to učení nechcete být sami, tak se spojte s naším průvodcem školním rokem, on-line kurzem Abeceda prvňáka. Ten napoví, jak hravě na učení po celý rok.  A co Vás v Abecedě prvňáka čeká? Na to se můžete podívat v naší ukázkové lekci. Račte vstoupit.

 

Ukázková lekce ZDARMA

A kdyby cokoliv, tak víte, že jsme tu s Vámi na e-mailu: poradna@activebrain.cz nebo také na skypu, kdybyste se chtěli zeptat na věci kolem školy. Krásné dny 🙂

Ještě jsem Vám chtěla říct, že jsme pro Vás nachystali spoustu skvělých materiálů a kurzů na našem novém webu Praktické pedagogiky 🙂 klice-logo-150

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Ludmila Leinweberová
Je speciální pedagog a specialistka na fungování lidského mozku. Zabývá se vlivem mozku na zlepšení školních výkonů i vyrovnanějšího chování. Je trenér paměti, nalézá často nečekané cesty a způsoby pro její zlepšení. Učí děti i dospělé lépe pochopit sebe samé a stát se odolnějšími vůči stresu.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

  • Videonámět na čtení s vykrajovátky

    Videonámět pustí hravost do domácí přípravy. Budete si hrát a učit se.