Webové stránky jsou součástí projektu Active Brain

KAM KOUKÁŠ?

Soustřeď se na ten úkol!

Byla jsem o víkendu u jedné známé, Ireny. Přijde mi, že je docela pohodová mamina a vše si umí uspořádat. Nevídáme se sice tak často, ale při výletech do lesa nebo na hřiště mi to tak přišlo. Když jsme však přišli k nim domů, tak jsem byla šokovaná tím, co jsem zažila.

S poznámkou: „Říkala jsem si, že by si Toník měl i o prázdninách opakovat, aby to v září zvládl.“ Podotýkám, že Toník půjde do druhé třídy a že by učivo první třídy nezvládal, se nedá říct. Tak dobře, beru, je to jejich rozhodnutí. Když jsme přišli, tak Toník právě dodělával pracovní list s příklady. Irena nás vítala a lehce pohodila hlavou směrem ke stolu se slovy: „Už u toho sedí čtvrt hodiny a ne a ne to dodělat. A přitom je to jenom 10 příkladů. Fakt hrůza, ta jeho pozornost!“

Přišlo mi to poněkud tvrdé, takto hovořit před ním. …. Přímo na stole, kde seděl, bylo nachystané občerstvení, po jeho pravici zapnutá velkoplošná televize a on už se samozřejmě nemohl dočkat, až přijdou kámoši.

Tak co myslíte? Je taková chvíle – takové místo na psaní úkolu – takové prostředí – vhodné pro psaní úkolu? Je to efektivní cesta přípravy na školu a rychlého opáčka?

JE MOŽNÉ SOUSTŘEDIT SE PLNĚ NA ÚKOL, ZAMĚŘIT PLNĚ SVOJI POZORNOST?

To, jak prostředí, umístění stolu a podmínky pro práci ovlivňují pozornost, se můžete dozvědět z našeho dnešního příspěvku.

U Vás doma to rozhodně nemusí vypadat jako na té návštěvě. Stačí se nad věcmi zamyslet, dát jim řád a radovat se ze školních dnů a pohody, která na Vás čeká.

Další náměty, jak zvládnou start ve škole, jak trénovat pozornost, jak provázet děti učivem a novými poznatky, jak jim vše hravě přiblížit, tak to vše … a ještě mnohem více 🙂 .. Vás čeká v Abecedě prvňáka. Račte vstoupit.

 

Ukázková lekce ZDARMA

Mám pro Vás ještě jeden malý vzkaz:

I o prázdninách jsme s Vámi. Ptejte se na to, co Vás zajímá či trápí, volejte, pište. Máme zkušenosti, o které se rádi podělíme. 

Ludmila Leinweberová
Je speciální pedagog a specialistka na fungování lidského mozku. Zabývá se vlivem mozku na zlepšení školních výkonů i vyrovnanějšího chování. Je trenér paměti, nalézá často nečekané cesty a způsoby pro její zlepšení. Učí děti i dospělé lépe pochopit sebe samé a stát se odolnějšími vůči stresu.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů