Webové stránky jsou součástí projektu Active Brain

Na čem sedět u domácích úkolů?

Jaká židle je vhodná pro prvňáčky?

Jak to udělat, aby děti mohly psát v pohodě úkoly?

Často se nás rodiče ptají, jak by měla vypadat židle a stůl pro prvňáčky. A tak se dnes u tohoto tématu s Vám rádi zastavíme.

Každá domácnost i každý dětský pokojíček je originál. A tak je to i s dětmi, že? Tak jak tedy vybrat nábytek, aby děti zvládly úkoly levou zadní?

Napovíme Vám 3 jednoduchými tipy:

  1. Položte si otázku, kde budete úkoly psát

Doporučujeme si nejdříve položit otázku, kde domácí úkoly s dětmi budete psát. To je rozhodující. Většinou přípravu do školy mají na starosti maminky. A ty možná sem tam odběhnout k plotně nebo chystají večeři pro rodinu. Je praktické odbíhat do dětského pokojíčku, kde mají děti svůj nový psací stůl a židli? Nebo je snažší posadit dítě ke kuchyňskému stolu?

Je pravdou, že můžete investovat do skvělého, polohovatelného stolu i nastavitelné židli pro své dítě. V první dvou letech je však možné, že budou v pokojíčku opuštěné a že se vše bude odehrávat tam, kde rodina přes den „žije“.

Když si na otázku, kde budete s dětmi psát domácí úkoly odpovíte, tak můžete začít hledat řešení, jak uzpůsobit sezení pro děti. Ne každá židle u kuchyňského stolu či v jídlení části je vhodná pro naše prvňáčky, to je jasné. A tak je ideálním řešením hledat polohovatelnou židli, kterou můžete na požadovanou výšku nastavit. Doporučujeme např. dětskou rostoucí židli, která má podnožku a je u ní možné výškově nastavit jak plochu pro sezení, tak výšku podnožky. Ta je důležitá proto, aby děti neměly nohy ve vzduchu a neklátily jimi. Pokud si mohou nohy položit, tak mají větší stabilitu a pocit jistoty a klidu.

Díky tomu, že pořídíte polohovatelnou židličku, tak nemusíte řešit výšku stolu v kuchyni či jídelně 🙂  A to je super, že?

Nastavit také můžete kolečkovou židli, ale pokud nemáte vhodně výškově nastavený stůl, tak budou děti nízko a psaní jim nepůjde. Co často bývá u kolečkových židlí problém, je to, až se děti různě otáčí a „odjíždějí“, chviku tam, chvilku tam,  a úkol nikde 🙁

rohovy-rostouci-psaci-stul-ergo-maxi-levy-d730-l-masiv-smrk

2. Zohledněte fyzické dispozice dítěte

Při výběru je vhodné zohlednit fyzické dispozice dítěte. Pokud židle bude velká a mohutná, tak se dítě nebude umět např. přisunout nebo si židli nachystat. Dětem to bere samostatnost v chystání úkolů a přípravě na vyučování.  V nabídce firem v dnešní době určitě není problém odpovídající židličku najít.

3. Přemýšlejte dopředu a vnímejte, jak děti rostou 🙂

A co tímto tipem myslíme? Čas letí a co se týká židlí, nevěnujeme jim tolik pozornosti…. A tak se může snadno stát, že dítě má u psaní úkolů kolena pod bradou jen proto, že jsme si nevšimli, jak rychle vyrostlo. Stačí tedy JEN vnímat, jak dítě roste a podle toho nastavit polohovatelný podnožník či sedátko. Nic víc.

Tak prima, na židle jsme se podívali a můžeme pádit dál k pohodovémá startu ve škole.Máte nějaké téma, které Vás straší? Klidně nám napište na poradna@activebrain.cz a jukneme na to.

Těšíme se na Vás u dalších dílů

Prázdninové přípravy do 1. třídy pro děti a rodiče

A nejen to, radostnou cestu 1. třídou a pohodu k Vám domů si můžete přinést díky on-line kurzu Abeceda prvňáka. Řekněte ANO průvodci, který bude vždy po ruce, ušetří Váš čas i nervy a ukáže Vám jak zvládnout 1. třídu HRAVOU formou.

Abeceda prvňáka, první třída

Neváhejte a podívejte se,

s čím Vám on-line kurz Abeceda prvňáka může pomoci.

A pokud s čímkoliv potřebujete pomoci, tak se na nás můžete obrátit také díky e-mailu poradna@activebrain.cz. Neváhejte a přivítejte doma pohodu i ve dnech školního roku 🙂

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Uložit

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů